Víme, jak předejít kocovině – stačí sníst tyto potraviny

Nadcházející týden je posledním týdnem roku a jako takový je i symbolem pro setkávání přátel, oslav a večírků, které jsou zakončeny přivítáním nového roku a velkou oslavou. V tomto období se také hojně holduje alkoholu a rána potom bývají velice krušná. Někdy si ráno vyčítáme, že jsme vůbec večer konzumovali alkohol.

PŘEHRAJTE SI CELÝ ČLÁNEK ZDE

Foto: Pixabay

Následná kocovina nás totiž může vyřadit na celý den z provozu. Existuje několik babských rád, které pomáhají zbavit se kocoviny. My však přinášíme několik osvědčených postupů, které vám těžké ráno trochu zmírní.

POMOCNÍKEM JE LOSOS A AVOKÁDO

Rána opilcova bývají skutečně těžká, kdo by to neznal. Bolest hlavy, zalepené oči, sucho v ústech, žaludek bolí, pálení žáhy a hlava exploduje. V tomto stavu si pak můžete dát jen kávu, aspirin C nebo vodu bohatou na minerály. Daleko lepší je však předpokládat, že se dostanete do styku s množstvím alkoholu a na tento okamžik se připravit.

Podle biochemika Zaca Turnera, je nejlepší dát si před bujarou oslavou losos, avokádo či kokosové mléko. V praxi to je velice jednoduché. Těsně před odchodem na oslavu si zkrátka můžete dát kousek lososa (třeba uzeného), hrst ořechů nebo vyzrálé avokádo.

Foto: Pixabay

Princip fungování těchto potravin je pak velice jednoduchý. Všechny tyto potraviny jsou totiž bohaté na přírodní tuky, které po konzumaci zůstanou v žaludku o něco déle a tím dokážou zpomalit rychlost vstřebávání alkoholu. Ořechy pak mají navíc i vitamin B, který také pomáhá tlumit následky po konzumaci alkoholu. Pokud přeci jen trochu neodhadnete svoji míru, můžete po probuzení vypít trochu studeného kokosového mléka, které obsahuje potřebný draslík.

NEZAPOMÍNEJTE NA VODU

Nedoceněným pomocníkem v boji s kocovinou jsou také chia semínka, která dokážou z těla vyloučit nežádoucí toxiny. Po ránu si tak můžete dát jednoduchý chia puding. Ze všech stran je však doporučovaná konzumace vody, a to jak před alkoholem, během konzumace alkoholu, i poté. Ideální je vypít co nejvíce vody i před tím, než půjdete spát.

Díky tomu budete mít žaludek z větší části zaplněný vodou a tím pádem zbude méně místa pro alkohol. Navíc alkohol bude ředěný a nebude pro tělo tak toxický. Možná budete až překvapeni, jak dokáže nadměrné pití vody a konzumace oříšků zlepšit průběh kocoviny.

CHCE TO TAKÉ BÍLKOVINY

Před účinky alkoholu může také ochránit i konzumace stravy s vyšším podílem bílkovin a cukru. Pokud vaše první cesta ráno bude směřovat do stánku s rychlým občerstvením, tak vám to váš žaludek jen rozhoupe. Lepší je dát si ovoce s vyšším obsahem fruktózy, jako například banán, které dokáže dost efektivně detoxikovat organismus, a to zejména naše játra.

Jak zvládnout kocovinu v bodech:

  1. před konzumací si připravte lososa, avokádo nebo konzumujte oříšky

  2. snažte se neustále pít vodu – každého panáka zapijte sklenicí vody

  3. po ránu si dejte ovoce a můžete i kokosové mléko

  4. dejte si sprchu a pořádně se vydrbejte – to vás prokrví

Zdroj:  News.com.au (odkaz)

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ