Máte doma mazánka nebo lháře? Zde máme 5 nejčastějších typů partnerů

Nejhezčí z pocitů je pravděpodobně láska. Láska jako taková pak protéká lidskou historií i uměním. Láska ale občas bývá i zdrojem velkých problémů. Počáteční vášeň zmizí a zůstane jen soucit, zvyk či strach z opuštění. Někdy může únik ze vztahu být svým způsobem i vysvobození. Pro ideální vztah je jistě zapotřebí mít i správný typ partnera. My jsme proto připravili seznam pěti nejčastějších typů chlapů. Máte někoho z nich a jak ho poznáte?

POSLECHNĚTE SI CELÝ ČLÁNEK ZDE:

Foto: Pixabay

MAMINČIN MAZÁNEK

Tento problém trápí řadu žen, ale bohužel se na něj přijde až za nějakou dobu, kdy je již pozdě či těžké to řešit. Zpočátku totiž vše vypadá přímo idylicky. Muž je příjemný a má se všemi v rodině hezké vztahy. Při první návštěvě budoucí tchyně jste překvapená, jak je milá a starostlivá a říkáte si, že se na vás opravdu usmálo štěstí.

Po nějaké době to ale přijde. Zjistíte, že Váš partner si se svoji maminkou volá i pětkrát denně, že ji nikdy nepoloží hovor nebo že ho jeho matka oslovuje zdrobnělými osloveními, i když je již dávno dospělí. To je však jen začátek. Říkáte si, to se dá ještě vydržet. Pak se ale sestěhujete do jednoho bytu a máte třeba i dítě.

V ten moment se vám tchyně nabídne, že přijde do vašeho bytu hlídat. Po návratu z práce ale zjistíte, že máte přerovnanou kuchyň, talíře jsou o polici vedle, protože je na to takto zvyklá a veškeré oblečení pere ve své oblíbené aviváži. Postupně si začnete uvědomovat, že ve vašem bytě vlastně žije váš partner či manžel se svoji matkou a „jejich“ dítětem a vy chodíte do bytu jen jako na návštěvu.

Foto: Pixabay

Cokoliv totiž řeknete, je obratem zamítnuto. Nejhorší stádium je, když řeknete něco kritického o tchyni a váš partner se tak rozzuří, že to skončí pomalu u rozvodu. Vaši maminku pak partner ale netoleruje a rozhodně nemá ve vašem vztahu stejné postavení, jako tchyně.

V tomto případě je těžké něco poradit, protože pokud dojde vztah až do posledního stádia, má to jen tři východiska – buď se partner změní a vykáže svou matku, vy se pokoříte s budete žít pod nadvládou tchyně nebo se rozejdete a vy si vezmete děti s sebou. Do jisté míry se tomu však dá předcházet. Můžete hned na druhém či třetím rande nadhodit téma budoucnosti a nenápadně zabrousit na otázku, jak by to bylo s jeho matkou. Raději si to ujasnit dříve než později. Hlavně nepodceňujte znamení v podobě častých hovorů či nevyžádaných chytrých rad.

ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ

Někteří muži jsou již od pohledu velice atraktivní a sexy. Je to ten typ, který vás přitahuje a vzrušuje, ale zároveň i trochu štve. Bohužel právě tento typ chce většinou nějakou vážnou známost, ale zároveň má natolik velké srdce, že ho nabídne i deseti dalším ženám jen pro potěchu svých smyslů.

V praxi pak, kdy s ním jdete do kavárny a odskočíte si na záchod, zjistíte po návratu, že koketuje se servírkou či s ženou u sousedního stolu. V momentě, kdy mu to vyčtete či ho upozorníte na nevhodné chování se jen nádherně usměje, rozzáří se mu oči a do ouška pošeptá: „Miluju, když žárlíš.“ a políbí vás.

Načež vy obratem zjihnete a vše mu odpustíte. Tento muž ví přesně, jak má se ženami pracovat, co jim říci a jak s nimi manipulovat.

Některé ženy seberou tolik odvahy, že muži dají dokonce ultimátum – buď pro tebe budu ta jediná nebo je konec. Síla těchto mužů je v přesvědčování, takže většinou vás stejně přemluví a přesvědčí, že vás zbožňuje. Uvědomte si, že pokud pro něj nejste jediná a ta hlavní již od počátku, nebudete jí nikdy. Stačí, aby někde uviděl minisukni a rázem zapomene, že je ženatý a má tři děti.

MÉ ROZTOMILÉ JÁ

Nelze opomenout také trochu sebestředný a narcistický typ muže. Tento muž se vyznačuje tím, že nejraději ze všeho mluví o sobě. Rád také vše označuje zdrobnělinami, takže nejde na kafe, ale na kafíčko nebo stejně tak na vínečko. Za každou zprávou pak posílá celou řadu nesmyslných smajlíků a co nejhorší, rád se oslovuje ve třetí osobě a ještě zdrobněle.

Stane se tak, že v restauraci uslyšíte, jak sobě říká: „Tak co Petříčku, co si dneska dáš.“ I když to vypadá, jako nevinná sranda, tak sranda to rozhodně není. V případě, kdy jste ve vztahu pouze dva se to dá zařídit tak, že si každý půjdete po své linii a jen se občas sejdete doma. Pokud ale do vztahu přijdou děti, začne peklo.

Sebestředný muž totiž nikdy nedá přednost dětem před svým pohodlím. S klidem klidně řekne: „já si jdu s přáteli na bowling“ mezitím, co vy doma budete obstarávat praní, žehlení, úklid, vaření a ještě se starat o dvě děti. Takový typ člověka se jen těžko předělává a už jen kvůli dětem se rozhodnete, že to zkrátka budete trpět a podmaníte se. Vnitřně však budete trpět.

LŽE JAK POLITIK

Někteří partneři se snaží svou partnerku ovládat a klamat. Proto také neustále vymýšlejí nějaké lži. Lhář zůstane lhářem, ale jak máte vůbec poznat, že váš partner do této kategorie patří? Určitě není dobré hned od začátku svého nového partnera podezírat ze lži a vymýšlet na něj léčky, abyste se ujistili.

Spíše je zapotřebí být obezřetná a nepodceňovat různé náznaky. Již v počátcích vztahu se může třeba stát, že odjede na „služební cestu“ ale místo toho bude s jinou přítelkyní. Stejně tak je podezřelé, když mu volá kolega z práce, ale váš partner se zapotí, začervená se, znejistí, při hovoru koktá a rychle s telefonem odchází pryč.

Upřímně řečeno – proč by měl důvod odcházet z místnosti pryč, když jste úplně potichu? Nejde přeci o žádné státní tajemství. Nejlepší je pak odpověď na otázku: „Tak co chtěl?“ vám odpoví: „Ale nic.“ Pokud jde o nic a není to důležitý, tak proč vám to neřekne zrovna?

STRÝČEK SKRBLÍK

Stává se čas od času, že někdo nemá peníze. Někdo ale je vyloženě držgrešle. Když přijde na oslavu, nikdy nepřinese nic, ale sní tam, na co přijde. Zásadně po všech žebrá pivo a cigarety, apod. Zkrátka je to spíše ostuda s někým takovým jít do společnosti.

Je to zkrátka přesný opak štědrého milence. Samozřejmě i zde v životě narazíte, protože v momentě, kdy budete chtít něco koupit pro sebe nebo své dítě a manžel bude hlavním zdrojem příjmů, budete mít zkrátka smůlu. Vše by fungovalo je v případě, že vy máte svůj zdroj příjmů a jste na manželovi úplně nezávislá. I tak budete muset čelit spoustě kompromisů.

Kdybych mluvil v jazycích lidí i andělů, bez lásky je to jen dunění zvonu, řinčení činelů. Kdybych uměl prorokovat, rozuměl všem tajemstvím, měl všechno poznání a víru, že bych i hory přenášel, bez lásky nejsem nic. Kdybych rozdal vše, co mám, kdybych dal i vlastní tělo, abych se proslavil, bez lásky je mi to k ničemu. Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy; všechno snáší, všemu věří, vždycky doufá, všechno vydrží. Láska nikdy neskončí. Avšak proroctví – ta zaniknou, jazyky – ty umlknou, poznání – to pomine. Jen z části totiž poznáváme a jen z části prorokujeme; jakmile však přijde dokonalé, tehdy to částečné zanikne. Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, myslel jsem jako dítě, měl jsem dětské názory; když jsem však dospěl, s dětinskými věcmi jsem se rozloučil. Teď totiž vidíme jako v zrcadle, nejasně, ale potom tváří v tvář. Teď poznávám částečně, ale potom poznám plně, tak jako Bůh zná mě. Do té doby nám zůstává víra, naděje a láska, tato trojice; ale největší z nich je láska.

Svatý Pavel, Bible, 1. Korintským, kapitola 13

LÁSKA JE LÁSKA

Nezapomínejte v žádném případě na to, co je ta pravá láska. Je nezištná. Partner, který vás miluje by pro vás udělal všechno, a to i za cenu, že to bude v jeho nepohodlí či neprospěch. Nejlépe je láska definovaná v Bibli, kde svatý Pavel definoval její skutečnou podobu. Takovou, jaká by měla být. Nejde o žádné nereálné předvolební sliby, ale o pravdu.

 

Podělte se s námi o Vaše zážitky a kuriózní zkušenosti s partnery. Budeme velice rádi.

Zdroj: Zena-in.cz (odkaz)

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz

Ovocný svařák

AUTOR: TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY

IT pro Tebe

ARCHIV ČLÁNKŮ
Follow Me