Jak uspat dítě do 60 sekund? Máme jednoduchý a osvědčený trik

Děti jsou radost a největší štěstí v životě každého člověka, ale upřímně si musíme přiznat, že i tato radost má svá úskalí. Těmito úskalími jsou zejména uspávání a krmení. Každý, kdo má dítě ví, že uspávání může být i na několik hodin. Naštěstí máme několik triků, jak tento problém minimalizovat.

POSLECHNĚTE SI CELÝ ČLÁNEK ZDE:

Foto: Pixabay

Předně je důležité začít myslet na večerní uspávání již během dne. Když dáte dítě spát hnedka po obědě a ono usne, tak se radujete, že máte chvíli klid. Svého drobečka proto logicky necháte spát, dokud to jde. Zde však začíná problém s usínáním. Dítě je již vyspalé, a proto vám večer těžko usíná.

Nejlepší je proto nastavit jasný režim, v kolik hodin má po obědě jít spát a jak dlouho má spát. Pokud ho necháte spát jen hodinku, máte vyšší pravděpodobnost, že i večer máte dříve klid. Existuje však ještě jeden trik, který je ozkoušený a funguje na většinu dětí. Díky němu vám dítě usne i za 60 sekund.

Foto: Pixabay

Stačí, když si vezmete suchý plátěný kapesník nebo suchou plátěnou plenku a dítě opatrně a lehce hladíte o obličeji od shora dolů, dokud dítě zcela neusne. Tento trik můžete doplnit i o zvukový doprovod v podobě tekoucí vody či relaxační hudby, které je na internetu plno.

Zároveň je zapotřebí, a to zejména i malých dětí, být přítomen u postýlky. To, co malé dítě nejvíce uklidní, je přítomnost maminky, resp. to, co ho rozbrečí je, váš odchod. Pokud se začne převalovat a probouzet, stačí ho lehce pohladit po tváři, abyste ho tím ujistili, že jste tady.

Napište do komentářů, jaké máte zkušenosti s uspáváním vy.

Zdroj: TN.nova.cz (odkaz)

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz

Ovocný svařák

AUTOR: TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY

IT pro Tebe

ARCHIV ČLÁNKŮ
Follow Me