Čůráte také do moře? Dejte si pozor, hrozí vám pokuta 18 000 Kč

Pro někoho se může zdát jako normální, že jde vykonat svou potřebu během dovolené do moře. Na záchod to může být daleko nebo tam může být fronta. Ne všude ale toto chování tolerují a v některých zemích, jako je třeba Španělsko, vám za to dokonce hrozí pokuta.

Foto: Pixabay

Každý, kdo byl někdy u moře, jistě zažil ten problém, kam se jít vyčůrat. Buď máte na výběr velké pláže se stovkami lidí a sociálním zařízením, ale velkými frontami a nebo můžete jít na opuštěnou pláž a spolehnout se na otevřenou náruč matky přírody. Pro někoho se to může zdát nechutné a pro jiného zase přirozené.

Jisté je to, že močit na pláži nebo do moře je neslušné. To si uvědomili i představitelé španělského města Vigo, které se rozhodlo zakázat močit do moře pod pokutou 18 tisíc korun. Nejde však jen o močení do moře, ale obecně močení na veřejnosti. Podobný zákaz platí i v Praze, ale na rozdíl od pražských radních nabídli španělští radní i řešení.

Foto: Pixabay

Rozhodli se totiž na veřejná prostranství nainstalovat veřejné toalety. Tím by se mělo předcházet nechutnému zvyku. Otázkou však zůstává, jak chtějí městští strážníci kontrolovat, zda někdo nemočí do moře a jak mu prokážou, že ta teplá žlutá skvrna pochází přímo od něho.

Ve Španělsku na vás ale nečeká jen tento zákaz, ale zároveň se například nesmíte promenádovat po městě v plavkách nebo u pánů nahoře bez trička. Jinak vám hrozí také další pokuta. V platnost vstoupí tato pravidla 18. července. Další pravidlo zakazuje rezervovat si místo na pláži pomocí osušek a dek.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ