Foto: Pixabay

Příprava čaje je u nás poměrně jednoduchá, prostě to nasypete do hrnku a zalijete vařící vodou. Tím se do čaje uvolní třísloviny a jiné látky, které svou chutí mohou celou jemnou chuť zeleného čaje zkazit. Naopak pokud dodržíte správný postup přípravy, odměnou vám bude lahodný čaj plný zdravý prospěšných látek.

Sílu či chuťovou intenzitu pak můžete ovlivnit množstvím čaje, ale nikoliv dobou louhování. Mnoho lidí si totiž myslí, že delším louhováním získají silnější čaj. Dále je nutné zmínit, že by zelený čaj neměl přijít do kontaktu s kovovým sítkem či kovovou lžičkou. Ideální je porcelán nebo bambus.

Foto: Pixabay

Jak si připravit zelený čaj krok za krokem

  • Na jednu porci si připravte 2,5 g – 4g sypaného zeleného čaje. Přesné množství je vždy uvedené na obalu. Orientačně se to dá odhadnout jako jedna zarovnaná čajová lžička.

  • V konvici si ohřejte vodu na 60 – 80°C nebo pokud vaše konvice neumí ohřát vodu na konkrétní teplotu, tak vroucí vodu nechte několik minut odstát. Je lepší také použít měkkou vodu, protože tak dokáže zvýraznit chuť a zachovat jemnost.

  • U každého čaje se pak nachází i informace o ideální době louhování. Obecně se ale dá doporučit doba louhování 3 minuty. Rozhodně ne déle.

  • Nádobu, ať už se jedná o konvičku či hrníček, něčím zakryjte, aby se uchovalo dostatečně aroma.

  • Některé kvalitní čaje můžete zalévat na několikrát, to znamená, že když dopijete, znovu si přes sítko zalijete čerstvou vodou a necháte znovu louhovat. Tento proces můžete opakovat až 5x.

  • Čaj by se měl podávat v malých šálcích, aby nestihl vychladnout.

Zdroj: Vypij.cz (odkaz)