Foto: Pixabay

Během roku je člověk ve spěchu a nemá většinou čas ani pořádně doma uklidit, umýt nádobí a vyprat záclony. Je rád, že stíhá chodit do práce, nakoupí a udělá s dětmi úkoly do školy. Jednou se ale stane, že je potřeba udělat skutečně generální úklid se vším všudy. Tím se myslí včetně malování stěn, což bývá vždy velice komplikované.

Existují sice nejrůznější válečky a speciální štětky, kterými vymalujete svůj byt za chvíli, ale je zde jiný problém, a to fleky a kapky od barvy. Je pak jedno, jestli máte koberec, lino nebo dlažbu, protože flek od barvy se dostává pryč jen velice těžko. Pro tento účel byla vynalezena speciální krycí igelitová fólie, která je dostatečně velká na zakrytí všech ploch včetně podlahy, skříní, nábytku, atd.

Bohužel ani tato fólie není všemocná, protože barva může zatékat i za tuto fólii. Pokud se pokusíte tuto fólii nějak připevnit, většinou tím poškodíte štuk či omítku. Naštěstí jsou zde krepové lepící pásky, což jsou v podstatě papírové pásky, které nemají takovou adhezi, aby poničily štuk, ale dostatečnou, aby třeba udržely přilepenou fólii.

Tím ušetří spoustu času, protože po malování jednoduše opatrně sklidíte ochrannou fólii a byt je jako nový. Tyto krepové pásky jsou víceúčelové, takže se dají použít i na rámy od dveří a oken, která tak ochráníte před barvou a nebudete je muset zbytečně čistit. Čištěním byste totiž strávili několikanásobně více času, než samotným malováním.

Krepová páska se ale nehodí jen k malování, ale dá se využít i pro označování. Pokud pokládáte linoelum či jiný krytinu na podlahy, tak si pomocí krepové pásky můžete označit přesné míry před tím, než ji uříznete. Krepové pásky jsou tak určitě nezbytnou součástí každé dílny i každého bytu a vyrábějí se v různých šířkách, dle vašich potřeb. Jejich návin je obvykle 50 metrů, což je poměrně hodně a na menší byt tak stačí jedna páska.