Jiskří vám zásuvka? Kdy už zavolat elektro pohotovost

Máte výpadek proudu? Potřebujete nainstalovat elektrospotřebič nebo vám jiskří zásuvka? Rozhodně se nevyplatí hrát si na domácího kutila, protože zde riskujete své zdraví. Přenechte svou starost odborníkům.

Zdroj: Pixabay

Od dob našich babiček se změnilo mnoho. Vezměte si například, jak vypadala taková domácnost před sto lety – normálně tam existovaly, vařily, žehlily, praly a při tom neměly žádnou elektriku. Naproti tomu dneska jsme možná až rozmazlení pohodlnými domácími spotřebiči. Zjednodušeně řečeno se dá konstatovat, že jakmile někde byla nějaká těžká, náročná či zdlouhavá práce, tak tam někdo dal elektromotor, aby se lidé tak nenadřeli.

S tím ale souvisí i jeden velký problém. Pokud se něco stane s elektrikou, s přívodem elektriky či s rozvody, ocitneme se prakticky v době kamenné. Rozhodně byste ale měly zbystřit, pokud vám začne například problikávat světlo, zaznamenali jste výpadek proudu jen ve vašem bytě nebo nějaký spotřebič či zásuvka začnou jiskřit.

Kdy zavolat elektrikáře?

To je ten pravý moment, kdy byste měli ideálně obratem zavolat nějakého elektrikáře pohotovost non stop. Sehnat ale dobrého elektrikáře, který má čas kdykoliv není jednoduché. Musíte vzít v úvahu, že výpadek či elektro havárie nepřijde v době, kdy mají elektrikáři volno, ale většinou v tu nejméně vhodnou dobu, jako jsou například svátky a víkendy.

Když při vašem hledání selžete, můžete také skončit v lepším případě na týden bez proudu. V tom horším případě je zde i riziko požáru. Naštěstí existují i elektrikáři, kteří drží pohotovost nezávisle na tom, co je za den či denní dobu. Jednou takovou uživatelsky pozitivně hodnocenou společností je třeba Elektro Elefant.

Elektrikáři z Elektro Elefant vám dokážou odstranit elektro havárii či poruchu na elektro instalaci, vyměnit jističe a elektroměry, zapojit domácí elektro spotřebiče, provést revizi elektrických rozvodů a v neposlední řadě pomohou při komunikaci s dodavateli elektrické energie či při vyřizování posudku o výši škody pro pojišťovnu. Co se dá ale považovat za největší výhodu je dojezdová doba, která se pohybuje ne v řádu týdnů, ale v průměru okolo jedné hodiny.

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ