Pláničkova metoda funguje. Mléko od těchto krav se využívá jako lék

Pláničkova metoda ze slavné Troškovy trilogie se ukazuje jako pravdivá. Dosvědčit to může farmář ze Španělska, jehož krávy nemají jen více mléka, ale jejich mléko je nevýslovné kvality. Poslouchají Mozarta a spí na vodních postelích.

Foto: Pixabay

Slavná česká triologie od Zdeňka Trošky s názvem „Slunce, seno,…“ se stala typickou letní komedií plnou nostalgie. Pojednává o JZD v Hošticích u Volyně a jeho zaměstnancích. V jednom z dílů se objevil brigádník Šimon Plánička, který si jako téma své semestrální práce zvolil: „Zvýšení dojivosti krav v závislosti na kultuře prostředí“.

Zpočátku se mu každý vysmál, ale v praxi šlo o to, že když se krávě nabídne lepší prostředí a vhodná hudba, zvýší se dojivost. Ve filmu tato „Pláničkova metoda“ skutečně fungovala. Nyní se však objevil jeden farmář ve Španělsku poblíž Madridu, Hans-Pieter Sieber, který tuto metodu přivedl až k téměř k dokonalosti.

Foto: Pixabay

Zajímavé je, že tato metoda skutečně funguje. Farmář svůj dobytek nechává spát na vodních postelích a pouští jim k poslechu Mozarta. Jeho dobytek má sladké a voňavé mléko a navíc ho dojí více. To ale není vše, protože k dojnicím chodí pravidelně i jejich psycholog, který se stará o jejich pohodu.

Aniž by to Sieber věděl, tak potvrdil, že naše Pláničkova metoda skutečně funguje a projevuje se nejen na množství mléka, ale také na kvalitě. Jako odběratele má Sieber madridskou nemocnici Alcoron, kde se používá jako medikament předepisovaný lékaři pro pacienty se zažívacími potížemi.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ