Vyberte si nejlepší ubytování v Chorvatsku co nejdříve

Léto už je za rohem, a proto je ten nejvhodnější čas vybrat si svou letní dovolenou. Věnujte pak dostatek času výběru vhodného ubytování, protože právě vhodné ubytování dle vašich představ bude mít vliv na váš celkový dojem z dovolené.

Foto: Pixabay

Česká republika je sice krásná země s bohatou historií, malebnou krajinou a množstvím památek. Jednu nevýhodu však má – postrádáme moře. Není proto divu, že většina Čechů, kteří se rozhodli trávit dovolenou v zahraničí, míří do Chorvatska. Jedním z hlavních důvodů pro vysokou popularitu je bez pochyby krátká vzdálenost, kdy Jadranské moře je k nám rozhodně nejbliže.

Podle statistických údajů se pro dovolenou v Chorvatsku rozhodne v průměru 900 tisíc českých turistů. S dovolenou v Chorvatsku se obvykle pojí dva menší problémy – vybrat tu nejvhodnější cestu a najít to nejlepší ubytování, které bude vyhovovat individuálním potřebám každého návštěvníka.

Předně je zapotřebí zmínit, že nejvhodnější cesta asi neexistuje, protože záleží i na tom, odkud pocházíte. Jinou cestu zvolí návštěvníci z Plzně a jinou z Brna. Obecně se ale jezdí přes Rakousko a Slovinsko, pokud pocházíte ze západní částí Čech. Východní Češi zase volí cestu spíše přes Slovensko a Maďarsko.

Ubytování prošlo velkým vývojem, kdy se v devadesátých letech jezdilo do Chorvatska jen do kempů nebo do hotelů. Nyní je však nejhledanějším výrazem „hotel Chorvatsko“. Nabídka ubytování se naštěstí o poznání zlepšila a nyní máte na výběr hotely, mobilní domky, robinson domky, obytné karavany, lodě, vily nebo glamping, což je luxusní podoba starého kampingu.

Většina malebných vesniček, rybářských osad i velkých měst se tak ke konci minulého století proměnila na nádherná a romantická turistická letoviska. Což samozřejmě nebylo také jednoduché, protože pro turisty zde musely být vybudovány nádherné a bohaté promenády na pláži s mnžostvím exotických květin a dřevin.

Nyní ale turisté najdou prakticky všude veškeré potřebné vybavení, krámky, suvenýry, taverny a obchody s lokálním zbožím. Nic vám tak nebrání prohlédnout si nabídku aktuálně dostupného ubytování na jednom z největších portálů Hrvaska.net a již nyní si začít představovat, jak po dni stráveném na pláži či výlety po památkách se budete procházet po promenádě při bzučení cikád a popíjení tradiční rakije.

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ