Foto: Pixabay

Prvním krokem k řešení tohoto problému je pochopení, proč se krtci vůbec vyskytují na vaší zahradě. Krtci jsou aktivní během celého roku a obvykle se vyskytují v oblastech s dobrou kvalitou půdy a dostatečnou vlhkostí. Kromě toho, krtci často hledají potravu v místech, kde se vyskytují larvy hmyzu, červi a jiní bezobratlí. Proto, pokud máte v zahradě mnoho zdrojů potravy, jako jsou například hmyz a larvy, je pravděpodobné, že se na vaší zahradě budou vyskytovat krtci.

Nicméně, existuje několik způsobů, jak se zbavit krtků a zamezit jejich dalšímu výskytu. V následujících odstavcích se zaměříme na různé metody, které můžete vyzkoušet, aby vaše zahrada zůstala krásná a zdravá.

Foto: Pixabay

  1. Zkuste přilákat jejich přirozené nepřátele – kočky a psy. Tyto domácí mazlíčky mohou být účinnými lovci krtků a mohou pomoci vysušit jejich oblasti.
  2. Pokud nevlastníte domácí zvířata, můžete vysadit rostliny, které krtci nemají rádi, jako jsou například krokusy, narcisy, nebo bérovce. Tyto rostliny by mohly donutit krtky hledat jiné oblasti.
  3. Krtky nejsou velcí fanoušci vibrací, takže jedním způsobem, jak je odrazit, je použít vibrace, které mohou být vyvolány například vložením do půdy vibrátorů, nebo umístěním větrných vaniček.
  4. Pokud máte problém s krtky pouze v určité oblasti, můžete pokusit o ohraničení této oblasti pomocí drátu. Krtci nejsou schopni projít drátem, takže to může být účinná bariéra.
  5. Existuje mnoho různých typů nástrah na krtky, které lze zakoupit v zahradních obchodech nebo online. Tyto nástrahy mohou obsahovat jedy, ale také nejčastěji fungují jako ultrazvukové odstraňovače krtků.
  6. Dalším účinným způsobem, jak se zbavit krtků, je použití pasivní pasti. Tyto pasti zachytí krtka a umožní vám ho bezpečně přemístit do jiné oblasti.
  7. Pokud chcete použít něco, co není toxické, můžete zkusit posypat určitou oblast křídou nebo vápnem. Krtci mají rádi kyselou půdu, takže tento jednoduchý trik může pomoci odradit jejich návštěvy.
  8. Jeden ze způsobů, jak se zbavit krtků, je instalace „falešných hnízd“. Tyto hnízda jsou v podstatě falešná a mají za cíl odradit krtky od stavění svých vlastních hnízd. Tyto hnízda mohou být zakoupena v zahradních centrech nebo lze vytvořit vlastní.
  9. Krtci nemají rádi hlučné prostředí, takže pokud máte problém s krtky v určité oblasti, můžete použít různé zvukové signály, jako jsou například vysoké tóny nebo hlasitá hudba, které mohou pomoci odrazit krtky.
  10. Pokud všechny tyto metody selhaly, můžete zvážit profesionální služby na odstraňování krtků. Tyto služby jsou často drahé, ale jsou obvykle velmi účinné. Profesionálové používají speciální techniky a nástroje, aby zajistili, že krtci budou z vaší zahrady odstraněni, aniž by byla poškozena vaše půda nebo okolní rostliny.

V závěru lze říci, že existuje mnoho způsobů, jak se zbavit krtků. Mnoho z těchto metod je neškodných a může být použito bez použití toxických látek. Pokud máte problém s krtky v vaší zahradě, je nejlepší vyzkoušet několik různých metod, abyste zjistili, která z nich bude nejúčinnější pro vaše konkrétní potřeby. Pokud všechno selže, profesionální služby jsou vždy k dispozici.

Zdroj: ZahradaWeb.cz (odkaz)