Foto: Freepik

Přírodní včelí med je považován za přirozené sladidlo od nepaměti a za tu dobu lidstvo zjistilo, že na jejich zdraví má med velice významné účinky.

Jak med vlastně vzniká?

Na výrobě včelího medu se nejvíce kupodivu podílejí včely. Ty přelétávají z jednoho květu na druhý a cestou sbírají nektar, medovici a sladké šťávy, které jsou přirozenou součástí rostlin. Tato látky pak dopraví do úlu, kde do nich přimíchají látky a enzymy z vlastní trávicí soustavy a umístí je do plátů.

V těchto plátech je tento med neustále přemisťován a tím vlastně dozrává. Po určité době je pak malá buňka s medem zavíčkována voskem a probíhá další dozrávání. Po dokončení procesu zrání přijde včelař a plnou plástev vyjme a místo ní umístí prázdnou plástev. Plástve následně včelař umístí do zařízení určeného ke stáčení medu. V tomto zařízení dochází pomocí odstředivé síly k extrakci medu.

Účinky medu na naše zdraví

Mnoho obézních pacientů, kteří se snaží zhubnout, koukají na med skrz prsty, protože je to sladidlo. Raději místo toho využívají umělá sladidla, jako je sacharin či aspartam. Neuvědomují si přitom, že i malé množství medu může výrazně pomoci našemu zdraví. Med totiž pomáhá při léčbě zažívacích problémů, snížuje bolestivé projevy peptických vředů, přispívá k regeneraci jaterní tkáně, posiluje srdce a také se dá použít jako přirozené projímadlo.

Foto: Freepik

Jaké je složení medu?

U medu nalezneme zcela logicky jednoduché cukry, a to především glukózu a fruktózu, které tvoří dohromady 70 % až 80 %. Mimo cukrů zde ale nalezneme i vodu, bílkoviny a vitamíny, jako například C, A, B1, B2, B6, B12, D, K a vitamín E. 

Nesmíme ale také zapomenout na flavonoidy, karotenoidy, organické kyseliny (jablečná, vinná, citronová). Důležité pro náš organismus jsou ale i minerální látky a stopové prvky zastoupené draslíkem, fosforem, vápníkem, sodíkem, chlorem, železem, křemíkem, hořčíkem, mědí, sírou a selenem.

Med může způsobovat alergickou reakci

I když je med obecně považován za zdraví, může u některých lidí vyvolávat i alergickou reakci. Tato alergie se pak projevuje do pár minut po konzumaci škrábáním v krku, křečemi, průjmem či výskytem puchýřků v dutině ústní. To, zda jste alergičtí na med můžete hravě hravě zjsitit tím, že si na předloktí nanesete trochu medu. Jestliže se vám na tomto místě objeví nějaké zarudnutí či kožní reakce, měli byste se medu vyhnout.

Foto: Freepik

Antibakteriální účinky

Bakterie jsou viníky celé řady onemocnění a pro úspěšné rozmnožování potřebují hlavně tři věci: vodu, teplo a zbytky buněk. Med složený z cukrů dokáže pomocí osmotického tlaku tuto vodu bakteriím odebrat. Díky tomu přicházejí bakterie o možnost rozmnožovat se. Med navíc obsahuje i enzym, který při štepení glukózy produkuje jako vedlejší produkt peroxid vodíku, který přítomné bakterie ničí.

Uklidňující účinky

Med představuje pro organismus dobrý a jednoduše zpracovatelný zdroj energie, což pozitivně působí i na nervový systém. Pokud jste rozladění či nervózní, můžete si dát do čaje lžičku medu a uvidíte, že se budete cítit lépe.

Med posiluje imunitu

Díky obsahu velkého množství vitamínů, minerálů a stopových prvků významným způsobem působí na naši imunitu. Pokud již onemocníte, posilujete si medem imunitu. Při následné rekonvalescenci po nemoci se vám bude nabytá imunita hodit.

Jak med uskladnit?

Med je přímo zásobárnou zdraví prospěšných látek. Ty jsou ale ve většině případů citlivé například na vysokou teplotu. Pokud si tak do žhavého čaje dáváte med, děláte chybu. Nejlepší je počkat, až čaj zchladne a následně do něj přidat med. Při skladování by měl být uchováván v temnu, chladu a v nekovové nádobě. Ideální je pak umístit med do skleněné či keramické nádoby a dát ho do skříně či spíže.

Závěr

Na závěr musíme napsat jedno upozornění. Mějte na paměti, že i když je med zdraví, stále obsahuje poměrně vysoké množství cukru. Proto konzumace vysokého množství medu není cestou ke zhubnutí. Pokud vám to ale zdravotní stav dovolí, můžete si do čaje dát jednu lžičku medu i při dietě. Když porovnáme med, který obsahuje cukr a spousty zdravých látek a umělá sladidla, jako je aspartam, zjistimé, že med je skutečně kvalitnější. Aspartam vám sice trochu pomůže ve snaze zhubnout, ale na druhou stranu má poměrně hodně vedlejších účinků a je rakovinotvorný.

Zdroj: Vitalia.cz (odkaz), Novinky.cz (odkaz), National Library of Medicine (odkaz)