Foto: Freepik

Asi každý zaznamenal mediální vlnu, která se točí kolem hnutí LGBT a tzv. transgenderů. Dnes se nebudeme vyjadřovat či hodnotit jednotlivá zaměření, ale v praxi jde zjednodušeně o to, že se můžete cítit jako cokoliv či kdokoliv. Nyní tento trend došel tak daleko, že přichází nový – tzv. „transabled“.

Jde o to, že vy jste naprosto zdravý jedinec, který se ale identifikuje jako osoba se zdravotním postižením. Odoborně se ale jedná o „poruchu tělesné integrity a identity“ označovaná zkratkou BIID. Zatímco transgender je spíše otázkou psychickou, transabled se týkají především fyzických aspektů.

Foto: Freepik

V extrémním případě by mohli transabled lidé požadovat po lékařích, aby jim amputovali zdravou končetinu nebo poničili úmyslně zrak. Někteří označují toto hnutí jen voláním o pozornost nebo urážkou lidí, kteří skutečně trpí tělesným postižením, ale nechtějí. Jak jsem již říkal v úvodu, nebudeme zde hodnotit toto hnutí, ale obrázek si každý může udělat sám.

Lidské zdraví je dar, které bychom si všichni měli vážit. Neumím si představit situaci, kdy se někdo bude cítit jako slepý, i když uvidí. Následně si přijde zažádat o invalidní důchod, protože se tak identifikuje. To je samozřejmě extrémní případ nebo možná až konspirační teorie, ale bohužel není až tak nereálná. Hlavně je nejdůležitější používat zdraví rozum.

Zdroj: NYPost.com (odkaz)