Foto: Freepik

Každá svíčka pak symbolizuje jeden adventní týden. V dřívějších dobách byla tradice mít podle církevních zvyklostí adventní věnec do fialova či růžova. Dnes se naštěstí fantazii meze nekladou, takže si můžete vyrobit jakýkoliv věnec chcete. Jestliže jste v domácí výrobě věnců nováčci, nemusíte mít obavy, protože je to skutečně velice jednoduché.

Kdy začíná advent v roce 2023?

  • V letošním roce 2023 bude Štědrý den v neděli 24. prosince

  • díky tomu, že je Štědrý den v neděli, vychází první neděle adventní až 3. prosince

Jak vyrobit adventní věnec?

Jak první věc si musíte připravit vše, co budete potřebovat. Nejdříve si musíte rozmyslet tvar vašeho věnce. Tradičně se dělá kulatý, ale můžete si vyrobit věnec do čtverce či obdelníku. Rozhodně je zapotřebí připravit si základnu o tomto tvaru. Základnu si připravíte ze suchých klacíků nebo jehličnatých větviček, které stáhnete speciálním zeleným drátkem. Ten hravě seženete v každém květinářství.

Balík větví si připravíte na hromádku a začnete omotávat a pomocí toho drátku postupně tvarovat. Tento drátek ale musíte stříhat kleštěmi, protože nůžky byste na tom mohli zničit. Volitelně si můžete koupit vodou ředitelnou univerzální barvu a větvičky si nabarvit třeba na bílo. K bílým větvičkám se pak velice hodí třeba růžové doplňky. Dále si musíme připravit tavnou lepící pistoli, doplňky, kouličky, ozdoby, napichováky na svíčky a svíčky.

Foto: Freepik

Nyní máme vše, co potřebujeme. Takže si vezmeme korpus, zpíchneme do něj ze shora drát a obtáčením celý korpus zpevníme. Pokud děláte tradiční věnec s chvojím, musíte si chvojí připravit na délku 10 – 15 cm. Na konci ho seřízněte na plocho, aby se dobře zasunulo do korpusu.

Větvičky zastrkáváme vždy pod drát. Když je máme zastrkané, můžeme si vzít zelenou nit a pomocí ní vytvarovat chvojí na věnci, popřípadě můžeme větvičky zastřihnout, ale to není tak hezké. Když máte základní korpus a navíc ho máte vyzdobený chvojím jdeme si připravit další ozdoby.

Musíte se rozhodnout, jaká barva bude ve vašem věnci dominovat. V té barvě si vyberte doplňky. Mohou to být třeba šišky nabarvené do vaší oblíbené barvy, sušené ovoce, jeřabiny, šípky, jmelí, kouličky, atd. Na korpusu si pomyslně rozmístíte svíčky a vaše ozdoby. Prozatím bez tavné pistole. Když jste s rozvržením spokojeni, můžete začít vaše ozdoby lepit tavnou pistolí.

Když je vše prakticky hotovo, vezmete zapichováky nebo misky na svíčky, které seženete v každém hobby marketu, a zapíchnete je na místo. Teď už chybí jenom poslední věc, a to zapíchnout tam svíčky. Já mám třeba rád mít ozdobený symetrický venec a uprostřed mít nerezovou misku, do které si dávám čtyři malé svíčky. Jak říkám, fantazii se meze nekladou.

Zdroj: ireceptar.cz (odkaz)