Foto: Žádný Špeky, autor: Lukáš Erlebach

Podsedák může být pro každého turistu nezbytným doplňkem pro pohodlné a bezstarostné cestování. Ať už jste na výletě do hor, na pikniku v parku nebo na odpočinku při procházce, podsedák vám poskytuje pohodlné a suché místo k sezení na mokrých nebo studených površích. Při výběru ideálního podsedáku je důležité zvážit několik faktorů a vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Zde je pohled na různé druhy podsedáků a jejich výhody:

1. Pěnový skládací podsedák:

 • Výhody: Lehký, skládací design umožňuje snadné balení a připevnění k batohu, dobrá izolace proti chladu a vlhkosti, pohodlná sedací plocha pro dlouhé doby sezení.
 • Popis: Pěnový skládací podsedák poskytuje pohodlnou izolaci od studených a vlhkých povrchů, což je ideální pro dlouhé výlety a odpočinek v přírodě.
 • Nevýhody: Poměrně objemný a při větším počtu podsedáků pro více lidí je prakticky nemožné dát do batohu cokoliv jiného.

2. Molitanový podsedák:

 • Výhody: Měkký a pohodlný, dobrá absorpce nárazů a tlaku, odolný vůči vlhkosti a opotřebení, ideální pro dlouhé odpočinky a relaxaci.
 • Popis: Molitanový podsedák je vhodnou volbou pro turisty, kteří hledají maximální pohodlí a ochranu před tvrdými povrchy.
 • Nevýhody: Opět se jedná o velice objemný a špatně skladný podsedák. Vhodný je pouze na krátké výlety.

3. Igelitový podsedák:

 • Výhody: Lehký a voděodolný, snadno se čistí a udržuje, odolný proti poškození a prodření, skvělá volba pro venkovní aktivity za vlhka.
 • Popis: Igelitový podsedák je ideální pro použití v nepříznivých povětrnostních podmínkách, protože odolává vlhkosti a znečištění.
 • Nevýhody: Sice dobře izoluje od vlhkosti a je extrémně skladný, ale je nepohodlný.

4. Aluminiový podsedák:

 • Výhody: Extrémně odolný a trvanlivý, lehký a snadno přenosný, výborná izolace proti chladu a vlhkosti, ideální pro turisty, kteří hledají robustní a dlouhotrvající podsedák.
 • Popis: Aluminiový podsedák je skvělou volbou pro turisty, kteří potřebují odolný a spolehlivý podsedák pro extrémní podmínky.
 • Nevýhody: Trvanlivost tohoto podsedáku není příliš velká a také nedokáže tlumit nerovnosti na terénu.

5. Textilní podsedák:

 • Výhody: Pohodlný a prodyšný, možnost výběru různých vzorů a stylů, snadno se čistí a udržuje, ideální pro pikniky, pláže a venkovní aktivity v teplém počasí.
 • Popis: Textilní podsedák poskytuje pohodlný a stylový způsob, jak si odpočinout na venkovních akcích a piknikech. Je lehký, snadno se balí a nabízí širokou škálu možností výběru.
 • Nevýhody: Není příliš vhodný pro vlhké prostředí.

Nyní, když máte přehled o různých typech podsedáků a jejich výhodách, můžete snadno vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Ať už si vyberete kterýkoliv z výše uvedených druhů, můžete se spolehnout, že váš podsedák bude spolehlivým a pohodlným partnerem na vašich dobrodružstvích v přírodě.

Recenze na podsedák VAGABOND EARTH BROWN/CLAY:

Pokud hledáte praktické a spolehlivé řešení pro pohodlné sezení na svých dobrodružných výpravách, podsedák VAGABOND EARTH BROWN/CLAY je skvělou volbou pro každého turistu, milovníka přírody či dobrodruha. Jeho jednoduchý, ale efektivní design nabízí spoustu výhod, které oceníte, ať už jste kdekoliv.

Jedním z nejvýraznějších prvků tohoto podsedáku je jeho odolný materiál Cordura 500D, který zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení a poškození. Bez obav tak můžete používat tento podsedák na různých površích, aniž byste se museli obávat jeho rychlého opotřebení. Navíc je odolný i proti vlhkosti, což znamená, že si můžete sednout i na vlhkou trávu či kámen, aniž byste museli mít obavy z prosáknutí.

Díky vnitřnímu pěnovému polstrování o síle 1 mm poskytuje podsedák VAGABOND dostatečnou ochranu a komfort pro dlouhé doby sezení. Tato vrstva polstrování chrání vaše sedací partie před tvrdými povrchy a zajišťuje, že se budete cítit pohodlně i po dlouhém sezení.

Jedním z dalších pozitivních bodů tohoto podsedáku je jeho kompaktní velikost a skládací design. Díky tomu se snadno vejde do cargo kapsy vašich kalhot nebo do přihrádky v batohu. Navíc je vybaven MOLLE/PALS systémem, který umožňuje snadné připevnění k opasku nebo vnějšímu prostoru batohu.

Podsedák VAGABOND EARTH BROWN/CLAY je tak ideálním společníkem pro vaše dobrodružství, zážitky v přírodě i běžné výlety, a to klidně i s rodinou. Jeho robustní konstrukce, odolnost proti poničení, vlhkosti i zimě, a kompaktní design ho činí skvělou volbou pro každého, kdo hledá pohodlné a spolehlivé řešení pro sezení na cestách.

Děkujeme za spolupráci s Militarysklad.cz

Zdroj: uživatelské hodnocení Žádný Špeky