Dieta a způsob stravování prezentované na těchto stránkách jsou založeny na osobních zkušenostech. Je však potřeba, aby každý jedinec zvážil své možnosti a svůj zdravotní stav, popřípadě alergie. Je proto doporučováno konzultovat se svým lékařem či diabetologem jakýkoliv zásah do stravovacích návyků.

V následujících několika bodech se pokusím shrnout několik zásadních bodů, kterými se snažím řídit a díky kterým úspěšně hubnu bez dalšího jo-jo efektu.

  • jíst pravidelně 4-5 porcí denně – tzn. každý den ve stejnou hodinu. Tělo si na to pak navykne a nebude mít potřeby si dělat nějaké zásoby.
  • ráno na lačno vypít sklenici vlažné vody s citrónovou šťávou – tím se nastartuje metabolismus trávení
  • u snídaně si můžeme dopřát o něco více sacharidů v podobě kousku ovoce – během zbytku dne se totiž sacharidy stačí spálit a navíc do sebe dostaneme nezbytné vitaminy a minerály
  • vynecháme bílé pečivo i veškerá sladidla
  • přílohy jako knedlíky, brambory, atd. nahradíme vařenými jáhly, kroupami, zeleninovým salátem, žitným chlebem nebo kombinací
  • tři  hodiny před spaním již nic nejíme
  • každý pokrm musí být pomyslně rozdělen tak, aby polovina byly bílkoviny (kuřecí maso, ryby, hovězí maso, tofu, vejce, …), čtvrtina zeleninový  salát a poslední čtvrtina příloha
  • denně musíme vypít 3 litry tekutin – zejména vodu, mátový čaj, zelený čaj, meltu, apod.
  • musíme se vyhnout vepřovému masu

MŮJ PŘÍBĚH

Jsem úplně obyčejný kluk, který si do svých cca 23 let držel krásných 85kg, chodil do posilovny, žil zdravě a rád chodil do přírody na dlouhé túry. I když u mne nenastala závratná změna v životě, začal jsem nezřízeně tloustnout, až se ručička na váze zastavila na 130 kg. Díky tomu se samozřejmě objevila řada nemocí, jako je cukrovka, nemoci srdce, polyneuropatie, atd. 

Začal jsem tedy docházet k doktorům, kteří mi zprvu ani nevěřili, že cukrovku mám. Poté, co se mi je povedlo přesvědčit, když jsem donesl glukometr s průměrnou hodnotou okolo 15, jsem začal jíst jeden prášek za druhým. To máte na cukrovku, na nervy, na nohy, atd… Nakonec jsem skončil u 6 prášků hnedka po ránu. 

Poslední dobou se mi zhoršoval stav již dramaticky. Téměř po každém jídle jsem měl velké nepřekonatelné křeče v dutině břišní a co hůř, nestrávené jídlo se mi vracelo zpět, a to i v noci během spánku, což bylo to nejhorší. Řekl jsem si, že to takto dál nejde. Že musím něco udělat. 

Do té doby jsem držel jen nízkosacharidovou dietu a držel jsem si svých 100g sacharidů denně – opravdu poctivě. Nyní jsem ze svého jídelníčku vyndal kompletně maso i uzeniny. Od té doby jsem poprvé za mnoho let začal hubnout. Držím si stále svých 100g sacharidů denně, ale jedná se o vegetariánskou stravu a raw stravu. Po návštěvě obezitologa se mé obavy potvrdili a zjistilo se, že opravdu mé tělo nedokáže zpracovat maso. Díky tomu se mi tuk ukládal všude po těle a nic nefungovalo, jak má. Nyní se mi metabolismus konečně nastartoval a já se cítím jako znovuzrozený. 

Pozoruhodné je, že doposud mne všichni doktoři ujišťovali, že jsem buď psychosomatik nebo že jim lžu a jím daleko více, než tvrdím. Prý je jednoduchá rovnice, že když máte pohyb a jíte málo, musíte zhubnout. Proto jsem byl v jejich očích lhář. S ubývajícími kilogramy odcházela i cukrovka i všechny další nemoci. Z nemocného kluka, který bral čím dál více prášků je tak naprosto zdraví hubený mladík. 

PRÁVĚ TENTO ŽIVOTNÍ STYL A POSTOJ SE VÁM POKUSÍM ZPROSTŘEDKOVAT NA SVÉM FOOD BLOGU

[cal_calc title="VYPOČÍTEJTE SI SVÉ OPTIMÁLNÍ KALORIE" unit="m" color1="#325878" color2="#4989BE"]

Přidat na Seznam.cz

AUTOR: TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY

IT pro Tebe

ARCHIV ČLÁNKŮ