NEMOCI

Letní rizika – jak se jim vyhnout a co dělat v případě vážných komplikací

Úpal, úžeh, sluneční ekzém – potíže, které se projevují po vystavení těla přímému slunci či dusnému a teplému prostředí, nám hrozí především v létě. Občas je mohou doprovázet i vážnější problémy. Před slunečním zářením je proto třeba se vhodně chránit a dodržovat pravidelný pitný režim. V případě, že nastanou komplikace, je nutné rychle reagovat – zahájit první pomoc a vyhledat lékaře.

Úpal, alergie, průjem i nachlazení z klimatizace. Na péči o zdraví nezapomínejme ani během dovolené

Léto přeje cestování. Aby se však z vysněného odpočinku nestala noční můra, je důležité nepodceňovat ani běžné zdravotní potíže. Mít své zdraví pod kontrolou a zároveň neztrácet drahocenný čas sháněním lékaře není přitom nic složitého – ani na dovolené. Pomoci může telemedicína – konzultace s lékařem prostřednictvím videohovoru či online chatu.

Vlhčené ubrousky vám usnadní práci, ale dítěti ublíží, shodují se lékaři

Vlhčené ubrousky jsou v dnešní době považovány za nezbytnou výbavu nejen každého rodiče. Mají hned několik výhod, jsou vlhčené, vlhké zůstanou a jsou vždy po ruce. Je to ale skutečně to nejlepší nejen pro naše dítě, ale i pro nás? Test z MF DNES prokázal, že většina lidí ani neví, co dává svému dítěti na nejcitlivější místa.

Magnetická rezonance v regionech. Pacienti z Ústí nad Labem už nemusí dojíždět do Prahy

Jedna z nejmodernějších metod vyšetření je nově dostupnější i pacientům z menších regionálních měst. Magnetická rezonance, fungující na principu velmi silného magnetického pole, je šetrnou a bezbolestnou alternativou k rentgenovému vyšetření, sonu i CT. Lékaři díky ní odhalí i jinak nediagnostikovatelné nádory, které ostatní metody zachytit nedokážou. V Česku se magnetická rezonance využívá převážně k vyšetření mozku, páteře, kloubů a prostaty – prohlédnout s ní lze ale prakticky celé tělo.

No more posts to show

Přidat na Seznam.cz

Hovězí gulášek

ARCHIV ČLÁNKŮ
Follow Me