SPORT

Pandemie změnila sportovní návyky Čechů

Pandemie a s ní spojená omezení ovlivnila v posledních měsících všechny aspekty našeho života, včetně toho, zda, kdy a jak sportujeme. Povaha změn týkajících se sportu je však poněkud proměnlivá – zatímco někteří lidé jej vzali jako prostředek k udržení fyzického i duševního zdraví, jiní se k pravidelnému cvičení vracejí složitě, mnohdy v důsledku postcovidových následků. Pro ty, kteří se chtějí aktivně věnovat sportu, je vhodné absolvovat speciální zdravotní prohlídku, která dokáže odhalit případná zdravotní rizika. Vyšetření pro rekreační i profesionální sportovce nabízí například Centrum sportovní medicíny v EUC Klinice Liberec.

Zhubnete více pohybem nebo stravou? Vyvrátíme nejčastější mýty

Mezi lidmi existuje spousta nejrůznějších mýtů ohledně hubnutí a také spoustu „zaručených rad“, jako například – pokud chceš zhubnout, musíš se hýbat nebo musíš snížit příjem energie. Další lidovou zásadou je – běhej denně několik kilometrů a můžeš si jíst co chceš. Rozhodli jsme se podívat se detailně na jednotlivé rady a prověřit, zda se zakládají na pravdě.

Jaké jsou nejhezčí a nejoblíbenější cyklostezky u nás?

Venku svítí sluníčko, je modrá obloha a teploty konečně lezou nahoru. To je značka ideál, abychom mohli po zimě oprášit své kolo a vyrazit někam na výlet. Není pak tajemstvím, že Češi jsou milovníci cyklistiky a že máme extrémně bohatou síť cyklostezek. Zajímavý je ale fakt, že při cestě do práce raději volíme osobní automobil, než kolo, a to i na krátké vzdálenosti. Připravili jsem proto pro vás seznam těch nejhezčích cyklostezek u nás, které byste určitě neměli vynechat.

Zvolte správný materiál a nepodceňujte oporu poprsí. Jak si správně vybrat sportovní oblečení?

Po náročném cvičení vás bolí celé tělo a jste unavení. Ale také se cítíte naprosto fantasticky! Můžou za to endorfiny, hormony štěstí, které pohyb vyplavuje. Na to, jak se po cvičení cítíme, má vliv celá řada faktorů jako strava či pitný režim během dne, kvalita spánku nebo míra stresu, jíž zrovna prožíváme. Jak se po sportu cítíme, ale může významně ovlivnit také oblečení, které si na trénink oblékneme. Přinášíme rady a doporučení na to, jak si správně vybrat sportovní oblečení do fitka nebo na skupinové hodiny, které sice nezajistí, že se z opravdu náročného tréninku stane procházka růžovou zahradou, vy se ale díky nim budete cítit daleko líp!

Vyvrátíme čtyři největší fitness mýty. Dopouštíte se jich taky?

Každý z nás má jistou představu o tom, co to znamená žít zdravě. Pro někoho to znamená hubnutí pro jiného zase nabírání. Většinou naše fitness cesta začíná všelijakými dietami, zdravými recepty, cvičícími programy a končí to převážně tak že odsuzujeme každého kdo nežije podle našeho vzorce, nebo odmítání čehokoliv co obsahuje, byť jen náznak cukrů nebo sacharidů.

No more posts to show

Přidat na Seznam.cz

Hovězí gulášek

ARCHIV ČLÁNKŮ
Follow Me