ŽIVOTNÍ STYL

Jak být trendy v roce 2022? Barvou roku je Very Peri

Někdo sleduje aktuální módní trendy pravidelně a někdo to neřeší vůbec. Tak či onak je užitečné být při nejmenším v obraze, co vlastně je aktuálně trendy. Podle společnosti Pantone Color Institute by v tomto roce měla dominovat hlavně barva nazvaná Very Peri! I když tento název je pro vás možná nicneříkající, určitě jste se s touto barvou již setkali.

Zírání dětí na obrazovky může být i prospěšné. Stačí vědět, jak na to

V dnešní době většina dětí a dospívajících tráví svůj čas na mobilních telefonech, počítačích, televizích a tabletech. Pandemie koronaviru tomu samozřejmě nepomohla, protože rodiče museli chodit do práce a děti byly samy doma nejdříve na online výuce a následně se musely zabavit na celé odpoledne, takže zase hrály hry na mobilu. Podle vyjádření psychologů však ne všechny aktivity u obrazovky jsou škodlivé.

Víme, jak předejít kocovině – stačí sníst tyto potraviny

Nadcházející týden je posledním týdnem roku a jako takový je i symbolem pro setkávání přátel, oslav a večírků, které jsou zakončeny přivítáním nového roku a velkou oslavou. V tomto období se také hojně holduje alkoholu a rána potom bývají velice krušná. Někdy si ráno vyčítáme, že jsme vůbec večer konzumovali alkohol.

Zaručený recept na Vánoce bez stresu aneb kde se vzala báchorka o vánočním klidu?

Vánoce jsou pro nás nejvíce stresovým faktorem hned z několika důvodů – v práci se dodělávají resty, je potřeba nakupovat, uklízet, péct, atd. Bohužel dnešní doba nás do tohoto směru tlačí. Ukážeme si proto několik zaručených rad, jak s touto dobou bojovat a zároveň si vysvětlíme, kde se vzala ta báchorka o vánočním klidu.

Zabijákem zdravých Vánoc není salát, ani cukroví

Vánoce jsou alespoň v našich končinách symbolem hojnosti dobrého a většinou nezdravého jídla. I když se mnoho lidí snaží žít zdravě, na Vánoce si dopřejí velkou dávku domácího cukroví, bramborový salát s majonézou, smažený řízek a celé to zapijí pivem. Proto si zkusíme odpovědět na otázku, zda je vůbec možné strávit Vánoce zdravě, ale neživořit a užít si je? Pravidla jsou prakticky vždy stejná, musíme jíst kvalitně, s mírou, co nejzdravěji, nepřecpávat se a také si nedělat příliš velké starosti, pokud výjimečně zahřešíme.

No more posts to show

Přidat na Seznam.cz

ZDRAVÍ NA TALÍŘI: 

Nejlepší belgické wafle – po těch se jen zapráší