Foto: Pixabay

Ultrazvukové odpuzovače

Tyto odpuzovače vyluzují zvuk, který je pro lidi neslyšitelný, ale pro hmyz odpudivý. Většinou se prodávají spolu s nočním svítidlem do zásuvky, ale dají se pořídit i samostatně. Všechny odpuzovače by ale měly vysílat zvuk na frekvenci 22 – 28 Khz. Velice výhodné je také využít vašeho mobilního telefonu. V dnešní době totiž existují nejrůznější aplikace, jako je NouKomar, které dokáží prostřednictvím vašeho mobilního telefonu generovat zvuk o stejné frekvenci, jako ultrazvukový odpuzovač.

Přírodní repelenty

Někdo ale může mít strach využívat ultrazvukové vlny v místnosti, kde spí třeba dítě. Existuje i poměrně účinné přírodní repelenty, jako je například máta, meduňka, levandule, hřebíček, jalovec či citronela.

V praxi pak postačí, když si do aroma lampy nakapete přírodní éterický olej buď z těchto bylinek nebo přímo určený proti komárům. Některé tyto éterické oleje stačí pak nakapat na oděv či na pokožku. V drogériích se dá dokonce sehnat i náramek na ruku či náplast, která je tímto olejem napuštěna.

Foto: Freepik

Chemické repelenty

Další kapitolou jsou rozhodně chemické repelenty, kterých se dá všude koupit několik variant. Tyto repelenty nejsou ale vhodné pro malé děti ani pro alergiky. Dejte si proto velký pozor, který kupujete a pozorně čtěte informace na zadní straně. Rozhodně mějte na paměti, že ani repelenty určené pro děti nesmějí přijít do styku s dětmi do 3 let věku.

B-komplex

Mnoho lidí také užívá prakticky denně B-komplex, což se uvádí jako jedna z nejlepších prevencí proti komárům i klíšťatům. V praxi byste pak měli vyluzovat takový pach, který je hmyzu nepříjemný.

Babské rady

Do nějakého sáčku či látkového kapesníčku zabalíme snítku rozmarýnu a přelijeme jedním litrem horké vody. Necháme louhovat až do zchladnutí. Poté přidáme lžíci vinného octa a následně můžete tento elixír nalít do obyčejného rozprašovače a postřikem aplikovat na svůj oděv či kůži. Někdo dále uvádí, že účinná je proti komárům i svařená skořice nebo máta, kterou stejným způsobem necháte vyluhovat a následně přelijete do rozprašovače. 

Rozhodně se vyplatí myslet na prevenci, abyste se mohli v klidu a nerušeně opalovat a užívat si léta.

Zdroj: ThisOldHouse.com (odkaz)