Foto: Freepik

Pivo je českým národním nápojem. Bez piva si mnozí neumí představit grilování, piknik či posezení na pláži. Právě díky správné teplotě dávají mnozí přednost drahému točenému pivu, které je vychlazené, před vlastním a levnějším. V dobách největších veder je totiž extrémně těžké udržet pivo chladné. Chceme vám proto poradit několik efektivních a účinných rad, jak si pivo rychle a jednoduše vychladit nebo alespoň snížit jeho teplotu co nejvíce.

Ledová koupel

Toto je jedna z nejrychlejších a nejjednodušších metod. Naplňte nádobu nebo dřez studenou vodou a přidejte dostatek ledu, abyste zakryli pivo. Potom postavte pivo do ledové lázně a občas ho krásně okoupejte v této ledové vodě. Chladná voda a led rychle převezmou teplo z piva a vychladí ho během několika minut.

Mraznička

Další oblíbená metoda je dát pivo na chvíli do mrazničky. Ovšem buďte opatrní, abyste na pivo nezapomněli, jinak se vám může stát, že se pivo změní v ledovou krustu a může dokonce prasknout lahve. Doporučuje se nechat pivo v mrazničce po dobu zhruba 15 až 20 minut, což závisí na tom, jakou teplotu má mraznička nastavenou.

Foto: Freepik

Mokrá utěrka nebo ubrus

Pokud nemáte dostatek ledu nebo nemůžete využít mrazničku, můžete zkusit zabalení piva do vlhké utěrky, ubrusu nebo trička. Poté dejte pivo do stínu. Tato metoda sice není tak účinná, ale díky větru zůstává mokré tričko stále chladné a teplota piva klesne alespoň o pár stupňů. 

Vítr ochladí vás i pivo

Pokud jste venku a nemáte k dispozici led nebo chladničku, může být užitečné vědět, že můžete využít přirozeného prostředí. Pokud fouká vítr, zvolte místo, kde pivo bude vystaveno proudu vzduchu. 

Speciální chladicí zařízení

Pokud jste vášnivým pivním nadšencem a často se vám stává, že potřebujete rychle ochladit větší množství piva, můžete investovat do speciálních chladicích zařízení. Existují různé typy pivařských chladičů, které rychle snižují teplotu piva na ideální úroveň.

Neklást do mrazáku nebo nezmrazovat

Je důležité si uvědomit, že nejste-li zkušený a nekontrolujete-li pečlivě čas, nedoporučuje se pivo nechat v mrazáku nebo mrazit. Pivo sice může rychle ochladit, ale může také prasknout nebo ztratit chuť a aroma.

Ať už preferujete světlé nebo tmavé, vychlazené pivo je vždy osvěžující. S těmito tipy doufáme, že budete schopni svým přátelům nabídnout osvěžující a chladné pivo kdykoliv a kdekoli. A pamatujte, pivo se musí vychutnávat zodpovědně a s mírou!

Napište nám, prosím,  do komentářů, jak chladíte pivo vy.

Zdroj: Epicurous.com (odkaz)