Foto: Pixabay

Celulitida sice není zdravotně závadná, žádná žena ji však na své pokožce nevidí ráda. Pomerančová kůže se zpravidla tvoří při metabolických procesech v našem těle, kdy podkožní tukové buňky zvětší svůj objem, a naruší tak struktury pojivových tkání v pokožce. „Představa, že celulitidou trpí pouze lidé s nadváhou, je opravdu lichá. Až u 9 z 10 žen se v průběhu života objeví celulitida,” říká Zuzana Gavendová, beauty expertka společnosti Amway Česká republika a Slovensko

Jak celulitidě předcházet?

Faktorů ovlivňujících vznik celulitidy je celá řada. Mezi hlavní příčiny patří nezdravý jídelníček zahrnující potraviny s vysokým obsahem soli, tuků a konzervantů v kombinaci s nedostatečným pohybem, hormonální změny, např. v těhotenství nebo menopauze, pomalý metabolismus, dehydratace a v neposlední řadě také genetika a stres. Je tedy možné, že i když žijete zdravým životním stylem, celulitidě se kvůli genetickým predispozicícm nevyhnete. „Celulitida je úzce spjata s naším životním stylem, množstvím pohybu a stravováním. Její stav zhoršují potraviny s vysokým obsahem soli a tuku jako např. slané sýry, klobásy a uzeniny. Sůl totiž může způsobit zadržování vody, což činí celulitidu viditelnější. Je prokázáno, že vlivem stresu se zvyšuje hladina toxinů v těle, které ke vzniku celulitidy přispívají,” vysvětluje Gavendová a dodává, že naprosto zásadní je pro prevenci vzniku celulitidy zdravý jídelníček, dostatek pohybu a adekvátní příjem tekutin. 

Rozprouděte své tělo a zažeňte celulitidu k ústupu

Nejúčinnějším trikem je pravidelně prokrvovat pokožku těla. Ať už ji před koupelí pořádně prokartáčujete nebo zajdete na speciální lymfatickou masáž, zvýšená cirkulace krve je jasným nepřítelem celulitidy. Suché masáže se provádějí přírodním suchým kartáčem, a to směrem od spodu nahoru. Pokožku masírujte spíše jemněji, celý proces by měl být příjemný, nikoliv bolestivý.

Nezapomínejte ani na hydrataci. Každý den dbejte na to, abyste tělo zásobili dostatečnou dávkou tekutin, ideálně čistou vodou nebo zeleným čajem. Voda totiž pomáhá udržet zdravý vzhled kůže a její pružnost. Nejen kožní buňky se vám odvděčí.

„Dalším jednoduchým trikem, jak zatočit s celulitidou je pohyb. Při sportování nebo tanci vaše tělo nejen spaluje tuky a vytváří si svaly, ale vyplavuje i endorfiny, tedy hormony štěstí. Pohyb je tak univerzálním lékem pro tělo i duši,” říká Gavendová. Ideálními cviky proti celulitidě, která se u většiny žen projevuje zejména na stehnech, hýždích, bocích nebo na spodní části břicha, jsou dřepy, výpady, zdvihání se na špičkách nebo zvedání pánve. Zkuste také vyměnit výtah za schody nebo si párkrát v týdnu zaběhat a uvidíte sami. 

4 jednoduché kroky k pokožce bez celulitidy 

Krok č. 1: V noci je potřeba regenerovat

Krok č. 2: Dopřejte svému tělu dostatek vitaminů

Krok č.3: Dvakrát týdně použijte exfoliační tělový peeling

Krok č. 4: Zařaďte do své každodenní péče zpevňující tělové mléko

Zdroj: tisková zpráva společnosti Amway