SLADKÉ POKRMY

Mazanec který se vždy povede. Původně představoval pohanské slunce

Velikonoce jsou každoroční svátky, se kterými se pojí několik tradic a zvyků. Historicky pak Velikonocei vrcholí půst, který trval čtyřicet dní, a tím páde se lidé snažili vždy připravit co nejvíce dobrot a sladkostí. Důležité je zmínit hlavně dvě, a to mazanec a beránek. Právě o mazanci si dneska něco povíme.

Osvěžující mrkvový salát, který si děti zamilují

Mrkvový salát nemusí být vždy jen na slano. Tento recept představuje mrkvový salát spolu s ovocem v unikátní kombinaci chutí, které se nádherně snoubí. Vyzkoušejte tento recept, který se hodí nejen jako jarní svačinka. Je navíc plný vitaminů a zdravých látek.

Vláčná vánočka, která se vždy povede

Vánočku peče asi každý a většina lidí používá klasické kynuté těsto. Náš recept je více než 200 let starý a pochází od známé kuchařky Rettigové, která tam dávala jednu velice neobvyklou surovinu, díky které je vánočka neskutečně vláčná a vždy se povede. Recept je na konci pořadu.

Vanilkové rohlíčky s poctivou chutí

Vanilkové rohlíčky jsou klasickým vánočním cukrovím, ale většinou bývá problém s tím, že se rozpadají. Tyto se nikdy nezlomí, ale zároveň jsou křehké a vláčné. Jejich chuť je tak vyvedená, že je sezobete přímo z plechu.

Přidat na Seznam.cz

AUTOR: TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY

IT pro Tebe

ARCHIV ČLÁNKŮ