Bramborovou kaši můžete dělat ještě lepší, stačí neudělat běžnou chybu

Bramborová kaše v nás může vyvolávat různé představy, protože od našich babiček známe spíše tu vymazlenou dobrou kašičku, která se hodí takřka ke všemu a druhou variantou je pak kaše ze školní jídelny, která se musela prakticky krájet nožem. Rozhodli jsme se proto ukázat vám zaručený postup na kvalitní a chuťově nepřekonatelnou kaši.

Foto: Pixabay

V praxi se dá říci, že na přípravě bramborové kaše se prakticky nedá nic zkazit, když víte, jak na to. Brambory oškrábeme a nesmíme je zapomenout pořádně propláchnout, aby se smyl přebytečný škrob. Doporučujeme je také nechat chvíli ve vodě. Následně brambory standardně uvaříme ve vroucí osolené vodě.

Nejlepší je brambory trochu více rozvařit, aby nám to šlo lépe ručně šťouchat. Následně vezmeme klasické „šťouchadlo“ a vypracujeme co nejjemnější kaši. Následně brambory osolíme a přidáme na půl kila brambor zhruba 50 g másla. Dále kaši zpracováváme, ale již metličkou či ručním šlehačem.

Foto: Pixabay

Když je máslo zašlehané, přiléváme vlažné plnotučné mléko dle potřeby. Je nutno přilévat postupně, protože po chvilce vždy kaše vlivem škrobu ještě trochu zhoustne. V této fázi již máte výbornou bramborovou kaši. I ta se však dá ještě vylepšit, a to například jarní cibulkou nebo opečenou cibulkou.

Bramborovou kaši si můžete vylepšit dále třeba pažitkou či malou špetkou muškátového oříšku. Nic ale nezkazíte ani přidáním nastrouhaného sýra, parmezánu či čedaru. Výsledkem je pak krémová a uhlazená kaše s jemně oříškovou chutí. Rozhodně se ale nemusíte bát nechat kaši takovou, jaká je – tzn. přírodní s máslovou chutí. Jako od babičky.

Zdroj: AAZdravi.cz (odkaz)

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ