Jak se dostat do formy? Zkuste plavání a změňte jídelníček

Pokud máte pár kilo navíc, možná hledáte způsob, jak se dostat do formy, aniž byste příliš zatěžovali klouby. Plavání je skvělou volbou, protože zapojuje celé tělo a můžete se mu věnovat, i když nejste zrovna fit nebo mladí. A na rozdíl od běžeckých bot si můžete plavky krásně přizpůsobit svojí postavě a zamaskovat jimi i nějaké to kilo navíc.

Foto: Pixabay

Proč začít s plaváním?

Plavání je skvělým způsobem, jak přirozeně posílit zanedbané jádro těla, které vás udržuje vzpřímené a často ovlivňuje bolesti zad. Navíc je bazén téměř v každém městě, vstupné není drahé a můžete začít plavat ještě dnes. Tak proč to nezkusit? Pohybem ve vodě se dá dokonce i zhubnout, pokud víte, jak na to. Přemýšlíte nad tím, jak zhubnout plaváním? Zkuste další alternativy, jako například aqua-aerobik anebo jen plavání s protiproudem, při kterém posílíte paže.

Bez změny jídelníčku to nepůjde

Kromě plavání je dalším skvělým způsobem, jak se dostat do formy, změna stravy. Zdravá strava a pravidelné cvičení vám pomohou zhubnout, zlepšit svou kondici a snížit riziko vzniku nemocí souvisejících s obezitou. Chcete-li se ujistit, že se stravujete zdravě, vyhněte se zpracovaným potravinám, sladkým nápojům a nadměrnému množství nasycených a nezdravých tuků. Místo toho se zaměřte na konzumaci velkého množství ovoce, zeleniny, libových bílkovin a celozrnných výrobků. A nezapomínejte na hydrataci – pijte každý den velké množství vody.

Sáhněte po doplňcích stravy

Bát se nemusíte ani guarany, která vás nabije energií a zrychlí váš metabolismus. Je to skvělý způsob, jak zajistit, že během tréninku nebudete unavení. Navíc vám také pomůže zhubnout, protože spálíte více kalorií. Pomoci si můžete i užíváním ženšenu, který zejména pánové milují pro jeho podporu úrovně hladiny testosteronu. Ženšen je však vhodný i pro ženy, kterým harmonizuje taktéž hormonální soustavu a dokáže je příjemně vyladit. Ženšen lze užívat také společně s dalšími bylinami, jako je zázvor, česnek nebo kurkuma. I ty dokážou podpořit metabolismus a úroveň energie v organismu. Nepřehánějte to však s dávkováním, zejména v případě, že jednotlivé bylinky kombinujete. Mohli byste mít potíže s usínáním a relaxací.

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ