Foto: dodáno inzerentem

V poslední době se dýňová semínka začínají prosazovat aktuálními zdravotními trendy a nacházejí si cestu na seznamu oblíbených superpotravin. Tyto žádané svačinky nabízejí celoroční přitažlivost pro všechny spotřebitele, nejen pro rostlinnou stravu nebo dietu bez ořechů. Pojďme si rozebrat deset hlavních důvodů, proč byste měli jíst dýňová semínka denně. Zde je to, co byste měli vědět o těchto ultramocných semínkách a jejich oprávněném místě na zdravém moderním trhu.

Nutriční hodnota: Vstřebávejte nezbytné vitamíny a minerály

Dýňová semínka obsahují širokou škálu živin, které mají velký účinek. Ve skutečnosti je vědecky prokázáno, že tato pokladnice živin poskytuje spotřebitelům neuvěřitelné zdravotní výhody. Nutriční hodnota těchto nutričních elektráren se snadno vstřebává do těla. Semena můžete dokonce před konzumací trochu namočit, abyste zajistili, že vaše tělo dostane plnější užitek z těchto požitých vitamínů, minerálů a rostlinných sloučenin.

Hluboký spánek: Spěte v noci v klidu

Spánek není pro slabé – je pro moudré lidi, kteří chtějí v životě prosperovat. Dostatek spánku v noci je nezbytný pro udržení zdravého životního stylu a zaměření na vaši pohodu. Naštěstí jsou dýňová semínka superpotravinou, která vám může pomoci přestat se v noci převalovat.

Tato malá semínka obsahují tryptofan, esenciální aminokyselinu, kterou můžete přijímat pouze z přírodních rostlinných zdrojů. Tryptofan je jediným prekurzorem serotoninu, stabilizačního hormonu, který se přeměňuje na spánkový hormon melatonin. Melatonin reguluje váš spánkový cyklus. Zinek a hořčík se také organicky nacházejí v dýňových semínkách. Je známo, že vyšší hladiny těchto minerálů podporují zdravější spánkový režim.

Zdraví trávícího traktu: Přidejte do jídelníčku navíc vlákninu

Mnoho spotřebitelů sní pouze přibližně polovinu doporučené denní dávky vlákniny. To je docela nešťastné, protože vláknina pozitivně přispívá ke zdravému tlustému střevu a trávicímu systému. Naštěstí dýňová semínka nabízejí snadný způsob, jak napumpovat příjem vlákniny. Výzkum naznačuje, že strava s vysokým obsahem vlákniny může také snížit riziko cukrovky 2. typu, srdečních onemocnění a obezity.

Kvalitní zdroj proteinů:

Protein je dnes zásadní pro lidské zdraví, kriticky se používá v těle k opravě a obnově tkání a budování svalů, chrupavek, kůže a kostí. Dýňová semínka jsou ideálním zdrojem této makroživiny s úrovní kvality, kterou lze využít. Tento rostlinný protein je solidní doplňkovou možností pro každodenní stravu, zejména pro ty, kteří se vyhýbají masu nebo živočišným zdrojům.

Mnoho antioxidantů:

Je známo, že antioxidanty minimalizují probíhající zánět v těle a poskytují ochranu před škodlivými volnými radikály. Dýňová semínka obsahují stálou přítomnost vitamínu E, vitamínu K a vitamínu B s vysokými protizánětlivými vlastnostmi. Snížení úrovně zánětu ve vašem těle může potenciálně pomoci předcházet chronickým onemocněním a podpořit metabolismus pro zdravé hubnutí.

Vysoká hladina hořčíku: Podpora funkcí těta

Hořčík je zodpovědný za stovky chemických reakcí v lidském těle. Pravdou je, že mnoha lidem chybí ve stravě dostatek hořčíku pro správné fungování. Hladina hořčíku v dýňových semínkách je dobrým důvodem, proč je jíst každý den. Tyto výborná semínka obsahují asi padesát procent denní potřeby hořčíku.

Kontrola krevního tlaku

Vysoký krevní tlak je známý tím, že je tichým zabijákem bez jakýchkoliv varovných příznaků. Správná kontrola krevního tlaku má tedy obrovský přínos pro lidské zdraví. Hořčík je nezbytným minerálem pro regulaci krevního tlaku, zejména pro osoby s chronickými onemocněními. Konzumace dostatečného množství hořčíku může pomoci uvolnit krevní cévy prostřednictvím zvýšené produkce oxidu dusnatého.

Udržujte silné kosti

Nikdo si nepřeje zvýšené riziko zlomenin, nebo slabých a křehkých kostí. Jako minerál je hořčík klíčový pro růst, vývoj a posilování zdravých kostí. Lidé, kteří konzumují dostatečné množství hořčíku ve své stravě, mají tendenci mít zvýšenou hustotu kostí.

Posílení imunity:

Potřeba dobrého imunitního systému je v poslední době na nejvyšší úrovni. Oslabený imunitní systém vás vystavuje vyššímu riziku, že se nakazíte sezónními nemocemi nebo rozšiřitelnými viry. Věděli jste, že unce těchto semen může poskytnout přibližně 10 % vašeho denního doporučeného příjmu železa? Nemluvě o dalších přírůstcích vitamínu C a zinku, které získáte.

Výhody pro krásu: Vyživujte svou pleť a vlasy

Toužíte po hedvábnějších a lesklejších vlasech a jemné a mladistvé pokožce? Dýňová semínka mohou být plodnou součástí vašeho řešení díky jejich zinku, omega-3 mastným kyselinám, vitaminu A a vitaminu C. Jejich bohaté účinky na krásu jsou dalším z deseti hlavních důvodů, proč byste měli jíst dýňová semínka denně. Čeká vás obnova pleti a vlasů.

Jednoduchá všestrannost: Vytvořte dynamická jídla

Dýňová semínka se úžasně snadno začleňují do vašeho jídelníčku. Tato všestrannost je dalším hlavním důvodem pro jejich konzumaci v určitou dobu během vašeho denního plánu. Vynikající samy o sobě můžete tyto bezalergenní žvýkačky přidat do sladkých, kořeněných nebo slaných jídel. Přisypte je do salátů, polévek, cereálií nebo jogurtových parfaitů. Použijte je při pečení cukroví, chleba, koláčů nebo muffinů. Namelte je do smoothie, pesto nebo semínkové máslo. Možnosti jsou opravdu nekonečné.