Spalovače tuků. Jak fungují a kdy je používat?

Už jste během cvičení pocítili téměř nepřekonatelnou únavu? Přemýšleli jste nad tím, jestli se nelze nějak nakopnout před cvičením pro podání nejlepších výkonů? Máme pro vás jistého pomocníka, ačkoliv není zázračný může se stát věrným parťákem. Pojďte se s námi podívat blíže na spalovače tuků.

Foto: Pixabay

Co jsou to spalovače tuku

Označujeme takto doplňky stravy, které dokážou zvýšit úbytek hmotnosti, oxidací tuků během cvičení nebo jiným způsobem podporují metabolismus tuků. Existuje však spousty variant, jak dát dohromady spalovač. Je to tím, že je velké množství látek schopno nám pomoci pálit více tuků. Proto je velice důležité se při vybírání spalovače tuků zaměřit převážně na složení.

Podle složení se lze následně rozhodnout, zda použijeme spalovač s konkrétní účinnou látkou, nebo se rozhodneme pro komplexní spalovač. Látky mohou mít i synergický účinek, jako je tomu například u kofeinu, synefrinu a extraktu ze zeleného čaje. Stejně tak se musíme rozhodnout, zda chceme, aby spalovač obsahoval stimulanty, jako je například kofein.

Foto: Pixabay

Co od spalovače tuku očekávat

  • Nabuzení organismu před cvičením

  • Využití tuku jako palivo

  • Zvýšení termogeneze = větší produkce tepla, na což je potřeba více energie = více spálených kalorií a větší pocení

  • Větší nabuzení a zápal do cvičení = větší pálení kalorií

  • Snížení chutí k jídlu

Co spalovač tuku nedokáže

  • Spálit za nás denně stovky kalorií

  • Zhubnout, aniž bychom změnili svůj životní styl

  • Pokud nebudeme v kalorickém deficitu a pravidelně se hýbat, nepomůže nám ani nejlepší spalovač tuků na světě. Pokud však už jsme na správné cestě hubnutí, může spalovač tuků udělat celý proces příjemnější a rychlejší.

Zdroj: https://gymbeam.cz/

O autorovi – Lukáš Erlebach

Autorem obsahu je známý kuchař a propagátor zdravého stravování ve svém pořadu “Zdraví na talíři“. Připravuje tradiční pokrmy levně, jednoduše a z dostupných surovin.

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV ČLÁNKŮ